Cieszę się. że trafili Państwo na moją stronę.

Zachęcam do kontaktu – chętnie opowiem o naszej współpracy.

Email: wojciech.mateusiak@gmail.com
Tel: +48 666 04 64 17

Back to Top

Architektura | wnętrza

Fotografując dany obiekt, lub też jego wnętrze, kluczowe jest odpowiednie uchwycenie charakteru pomieszczenia lub budynku.

Podobnie jak w przypadku fotografii portretowej skupiam się na wydobyciu cech osoby, która jest po drugiej stronie obiektywu, tak fotografując architekturę przedstawiam ją z jak najlepszej strony.

Podstawą jest dobra obserwacja – umiejętność wyszukiwania najciekawszych kadrów i ujęć. Ważne jest również odpowiednie światło.
O ile przy zdjęciach wnętrz możemy wspomóc się dodatkowym światłem (choć preferuję bazować na świetle zastanym/naturalnym),
o tyle przy zdjęciach budynków, siedzib firm, magazynów, domów i innych obiektów architektonicznych ważna jest odpowiednia aura (słoneczna) oraz pora dnia, a konkretnie dwie, przy których najchętniej fotografuję. Pierwsza to wczesne popołudnie, kiedy słońce jest już wysoko na niebie a tłem do zdjęć jest intensywnie niebieskie niebo. Drugą jest blue hour czyli moment tuż po zachodzie słońca, w którym na niebie pojawia się niezwykły gradient kolorów, od jasnoniebieskiego po głęboki granat.

Zapewne nikogo nie trzeba przekonywać, że dobre zdjęcia firmy – jej otoczenia, siedziby czy wnętrz to doskonała wizytówka, która będzie pozytywnie wpływać na odbiór Klientów, jeszcze przed złożeniem wizyty w danym przedsiębiorstwie.

Niejednokrotnie przy zdjęciach architektury korzystam z drona, dzięki czemu materiał jest bogatszy o ciekawe ujęcia z lotu ptaka.
Oprócz zdjęć architektury zajmuję się tworzeniem materiałów filmowych dla danych obiektów, prezentujących proces budowy lub już gotowy obiekt.

Category:
Date: