Cieszę się. że trafili Państwo na moją stronę.

Zachęcam do kontaktu – chętnie opowiem o naszej współpracy.

Email: wojciech.mateusiak@gmail.com
Tel: +48 666 04 64 17

Back to Top

Reportaż

„Nie interesuje mnie fotografowanie nowych rzeczy, ale zobaczenie rzeczy w nowy sposób.”
Ernst Haas

 

Powyższe zdanie, wypowiedziane przez genialnego fotoreportera, pioniera fotografii kolorowej, doskonale oddaje esencję reportażu.

Z Filharmonią Śląską jestem związany od ponad 13 lat. Po kilku sezonach nie było zakamarka, którego nie znałem. Mimo to wciąż odnajduję  niespotykane dotąd kadry, niejako odkrywając na nowo świat muzyki, kreowany w murach filharmonii.

W pracy reportażysty najbardziej pasjonuje mnie łapanie rzeczywistości w nieoczywisty sposób. Niezależnie czy są to koncerty muzyków z międzynarodowej sceny, festiwale, spotkania polityków, eventy biznesowe czy też konferencje – zawsze poszukuję świeżych kadrów, aby okiem obiektywu ująć coś, co jest niedostrzegalne dla innych oczu. Kluczem do dobrych zdjęć reportażowych jest dla mnie umiejetność obserwacji i duża czułość na detale. To właśnie ta kombinacja daje najlepsze rezultaty reportażu.

 

Cytując słowa Roberta Bressona „fotografując staraj się pokazać to czego bez ciebie, nikt by nie zobaczył”, staram się z obiektywem w dłoni odkryć na nowo zastaną rzeczywistość.

Category:
Date: