Cieszę się. że trafili Państwo na moją stronę.

Zachęcam do kontaktu – chętnie opowiem o naszej współpracy.

Email: wojciech.mateusiak@gmail.com
Tel: +48 666 04 64 17

Back to Top

Fotografia biznesowa, ślubna, produktowa: Wojciech Mateusiak

  /  Photography   /  „Niebo o północy” – zdjęcia z koncertu dla Netflix Polska

„Niebo o północy” – zdjęcia z koncertu dla Netflix Polska

Fotografia koncertowa, to dla mnie chleb codzienny – czy to murach NOSPR czy też w ramach OFF FESTIVAL, Ars Cameralis, Międzynarodowych konkursów dyrygenckich – to jedynie wycinek moje muzycznej działalności z obiektywem w ręku.
Dzięki stałej współpracy z Filharmonią Śląską, od początku prowadzenia mojej zawodowej aktywności fotograficznej, nabrałem nieco innego spojrzenia na muzykę, nasyconego wrażliwością. Doświadczenie przyszło samo. 😉

Końcówka 2020 roku była spełnieniem marzeń. Nie zawsze ma się możliwość sfotografować koncert, który prawie 800 tysięcy osób. Brzmi ciekawie, prawda?
George Clooney wyreżyserował dla Netflixa film The Midnight Sky. Muzykę do tej produkcji napisał znany kompozytor Alexander Desplat, którego twórczość możemy usłyszeć w takich filmach jak Harry Potter i Insygnia Śmierci, Jak zostać Królem, Ciekawy przypadek Benjamina Buttona i wiele, wiele innych.

Efekt współpracy Netflix Polska, NOSPR-u i Radzimira Dębskiego (znanego szerszej publice jako Jimek), to nie tylko koncert na najwyższym poziomie, ale i niesamowite efekty wizualne, które nadały wyjątkową otoczkę całemu wydarzeniu.
Jakby tego było mało, sam koncert został też nadany w kosmos – z dachu Centrum Nauki Kopernik do najbliższego układu planet podobnych do Ziemi, Tau Ceti.

Dużo by opowiadać, nagranie z koncertu możecie zobaczyć i usłyszeć na YouTube. Zapraszam do kosmicznej odysei i wysłuchania świetnego koncertu oraz do zobaczenia reportażu z tworzenia tego niezwykłego wydarzenia.

fot. Wojciech Mateusiak 6 of 39

fot. Wojciech Mateusiak 14 of 43

 

fotografia reportażowa

fot. Wojciech Mateusiak 5 of 39

fot. Wojciech Mateusiak 12 of 43