Zaznacz stronę

Fotografia koncertowa, to dla mnie chleb codzienny – OFF FESTIVAL, Ars Cameralis, Międzynarodowe konkursy Dyrygenckie, to tylko namiastka tego, co od ośmiu lat udało mi się sfotografować.
Muzyka klasyczna to nieco inny poziom wrażliwości. Współpracując z Filharmonią Śląską od początku prowadzenia mojej zawodowej aktywności fotograficznej, nabrałem nieco innego spojrzenia na muzykę. Doświadczenie przyszło samo 😉

Końcówka 2020 roku była spełnieniem marzeń. Nie zawsze ma się możliwość sfotografować
koncert, który zobaczy 584 tys. osób. Brzmi ciekawie, prawda?
George Clooney wyreżyserował dla Netflixa film The Midnight Sky. Muzykę do tej produkcji napisał znany kompozytor Alexander Desplat, którego twórczość możemy usłyszeć w takich filmach jak Harry Potter i Insygnia Śmierci, Jak zostać Królem, Ciekawy przypadek Benjamina Buttona i wiele, wiele innych.

Koncert "Niebo o północy" w NOSPR

Efekt współpracy Netflix Polska, NOSPR-u i Radzimira Dębskiego (bardziej znanego jako „Jimek”), to nie tylko koncert na najwyższym poziomie, ale i niesamowite efekty wizualne, które nadały wyjątkową otoczkę całemu wydarzeniu.
Jakby tego było mało, sam koncert został też nadany w kosmos – z dachu Centrum Nauki Kopernik do najbliższego układu planet podobnych do Ziemi, Tau Ceti.


Dużo by opowiadać, nagranie z koncertu możecie zobaczyć i usłyszeć – za darmo! – na YouTube (miniaturka w YT to moje zdjęcie):

Ja to tylko (z przyjemnością!) sfotografowałem… 😉


Poniżej dzielę się z Wami wyborem zdjęć, jakie wykonałem podczas nagrania koncertu: