Cieszę się. że trafili Państwo na moją stronę.

Zachęcam do kontaktu – chętnie opowiem o naszej współpracy.

Email: wojciech.mateusiak@gmail.com
Tel: +48 666 04 64 17

Back to Top
fot. Wojciech Mateusiak 3 of 6 9 980x654 1

Krupa&Rzeszutko – zdjęcia szyte na miarę

Kiedy kilka lat temu natrafiłem na materiał promocyjny poświęcony modzie męskiej (zachęcam do obejrzenia https://www.youtube.com/watch?v=1ylaK8TEnVI), w którym pojawili się pan Henryk Krupa oraz Karol Rzeszutko, poczułem, że ich wielkie zamiłowanie do sztuki krawiectwa, chciałbym uwiecznić w moim obiektywie.

To właśnie ich niezwykła historia przekazywanej przez cztery pokolenia wiedzy, fachu a nade wszystko prawdziwego zamiłowania do krawiectwa miarowego była dla mnie, jako reportażysty, niezwykle cennym tłem dla naszych zdjęć. Pracownia Krupa&Rzeszutko pracuje niezmiennie od 1926 roku jako rodzinna manufaktura, a ubrania, które wychodzą spod igły Karola i pana Henryka, to istne arcydzieła.

Dlatego też, po niezwykle długim czasie, w którym szukaliśmy dogodnego terminu na spotkanie, udało się wyruszyć do stolicy Wielkopolski – pięknego Poznania, który jest jednym z moich ulubionych miejsc na mapie Polski – do pracowni, aby poznać wybitnych Krawców i wykonać zdjęcia. 

Spotkanie rozpoczęliśmy od rozmowy na temat mody męskiej, doskonałej jakości tkanin, fakturach, kolorach i fasonach oraz o samej historii męskiej elegancji – jak ewoluowała na przestrzeni ostatnich dekad. Po zdjęciu miary i wybraniu materiału i detali na moją koszulę, płynnie przeszliśmy do zdjęć – kilku portretów Karola w pracowni. 

Pasja oraz niezwykła otwartość Karola przełożyła się na świetną atmosferę podczas zdjęć – kiedy nawiązuję ją z osobą po drugiej stronie obiektywu wiem, że efekty będą satysfakcjonujące.

Zapraszam do obejrzenia naszej sesji zdjęciowej oraz gorąco zachęcam wszystkich miłośników dobrze skrojonej mody do odwiedzenia strony Krupa&Rzeszutko – http://kruparzeszutko.pl/index.html.